Yem üreticilerinin ve gıda çuvalları kullanan üreticilerin tercih ettiği ürünlerdir.

Gıda sektörünün vazgeçilmezi olan kuru baklagilelerin, unun ve hayvansal gübrelerin lojistiğinde kullanılmak üzere çuval vb alanlarda kullanılan oldukkça dayanıklı etiketlerdir. Yem etiketleri genellikle 300 mt lik rulolar halinde bulunmaktadır. Yem Etiketleri plastik kaplı özel bir malzemeden yapıldığından dolayı çuval üzerine dikilerek kullanılabilmektedir. Yem Etiketlerinin baskıları wax resin ve resin ribonlar ile yapılabilmektedir.

Yem Etiketi, PLastik yapısı gereği yırtılması çok güç olan ve her türlü doğa koşuluna, neme ısıya suya dayanıklı bir etiket çeşididir. Gıda ve Tarım Bakanlığının mevzuat değişikliği sonusunda piyasada kullanılmak üzere arz edilen yem ürünlerinde yem etiketi bulunması gerektiği belirtilmiştir.
Yem Etiketleri ürün ve çuval üzerinde güzel ve kaliteli bir görüntü vermesinin yanısıra ayrıca taşınan malzeme içinde bir künye kartı görevi sağlamaktadır.

TERMAL PP YEM ETİKETİ

Yem Etiketi plastik bazı ve dikime yapıştırmaya uygun olarak tercih edilebilmektedir. Bu ürünler ribonsuz baskı ile özel yem üreticileri için özel üretilen ürünlerdir ve çuvallara dikilmek suretiyle kullanılmaktadırlar. Genelde enine 10 cm ve uzunluk olarakta 300 mt olarak üretilirler.

POLYART YEM ETİKETİ

Ribon ile baskı yapılabilen bu etiketlerde özel yem üreticileri için üretilmiştir. Çuvallara dikilerek uygulanan bu etiket türünde de etiket kalınlığı 80 ila 100 mikron arasında değişebilmektedir. Yem etiketlerinde zorunluluk gereği ambalajı üzerinde mutlaka yem tipi, resim, sembol, parti ya da seri numarası, ortam durumları gibi bilgiler yer alabilmektedir. Yem etiketleri ürünün taşınacağı bölgenin diline yapısına, hava ve saklama koşullarına uygun olarak hazırlanmalıdır.

Kullanacağınız özellikler, ihtiyac duyduğunuz tüm yem etiketi çeşitlerinde firmamız sizlere dilediğiniz ölçü ve logolarla baskılar ypabilmektedir. Özellikle yem çuvallarında, tohum çuvallarında, baklagil ve gübre çuvallarında kullanılmaktadır.